| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 163150/163210H |
| Size (mm) | 150x210x92 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 150 |
| Outer Diameter (mm) | 210 |
| Width (mm) | 92 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 150 mm |
| D | 210 mm |
| T | 92 mm |
| C | 76 mm |
| E | 31,5 mm |
| F | 8 mm |
| G | 14,5 mm |
| H | 6,5 mm |
| J | 216,5 mm |
| L | 10 mm |
| R | 3 mm |
| da | 170 mm |
| Weight | 10,2 Kg |
| Limiting speed | 3000 r/min |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.