| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 1775/1729-B |
| Size (mm) | 56,896x19.05x19,837 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 56.896 |
| Outer Diameter (mm) | 19.05 |
| Width (mm) | 19,837 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 19.05 mm |
| D | 56,896 mm |
| T1 | 7,455 mm |
| B | 19,837 mm |
| C | 15,875 mm |
| R | 1,5 mm |
| Weight | 0,28 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.