| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 239/750YMB |
| Size (mm) | 750x1000x185 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 750 |
| Outer Diameter (mm) | 1000 |
| Width (mm) | 185 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 750 mm |
| D | 1000 mm |
| B | 185 mm |
| C | 185 mm |
| R | 5 mm |
| Da | 946 mm |
| da | 813 mm |
| Weight | 398 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.