| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 28KW02 |
| Size (mm) | 28x52x15.7 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 28 |
| Outer Diameter (mm) | 52 |
| Width (mm) | 15,7 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 28 mm |
| D | 52 mm |
| T | 15,7 mm |
| B | 18,2 mm |
| C | 12 mm |
| Weight | 0,144 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.