| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 29177/29334 |
| Size (mm) | 44.983x84.988x19 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 44.983 |
| Outer Diameter (mm) | 84.988 |
| Width (mm) | 19 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 44,983 mm |
| D | 84,988 mm |
| T | 19 mm |
| B | 19,164 mm |
| C | 15,875 mm |
| R | 2 mm |
| r | 1,5 mm |
| Weight | 0,46 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.