| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 43BWK04 |
| Size (mm) | 43x83x47.5 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 43 |
| Outer Diameter (mm) | 83 |
| Width (mm) | 47,5 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 43 mm |
| D | 83 mm |
| B | 47,5 mm |
| Pt | 102 mm |
| Bi | 21,5 mm |
| b | 24,5 mm |
| d1 | 58,6 mm |
| r1 min. | 5 mm |
| r2 min. | 3,5 mm |
| T | 14 mm |
| ℓ | 63,7 Tolerance h14 |
| Weight | 1,32 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 55 kN |
| Basic static load rating (C0) | 48,5 kN |
| 1 | Wheel Bearing |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.