| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 50TP123 |
| Size (mm) | 127x304.8x50.8 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 127 |
| Outer Diameter (mm) | 304.8 |
| Width (mm) | 50,8 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 127 mm |
| D | 304,8 mm |
| T | 50,8 mm |
| r max | 3,2 mm |
| T1 | 14,29 mm |
| d1 | 128,59 mm |
| D1 | 303,21 mm |
| E | 146 mm |
| H | 288,9 mm |
| Weight | 19,4 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.