| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 50TPS119 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 127 |
| Outer Diameter (mm) | 215.9 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 127 mm |
| D | 215,9 mm |
| r max | 1,6 mm |
| d1 | 130,18 mm |
| C | 58,738 mm |
| D1 | 201,61 mm |
| E | 152,4 mm |
| H | 190,5 mm |
| R | 187,33 mm |
| Weight | 8,4 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.