| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 60TPS124 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 152.4 |
| Outer Diameter (mm) | 241.3 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 152,4 mm |
| D | 241,3 mm |
| r max | 3,2 mm |
| d1 | 155,58 mm |
| C | 66,675 mm |
| D1 | 227,01 mm |
| E | 184,1 mm |
| H | 217,5 mm |
| R | 171,45 mm |
| Weight | 10,8 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.