| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 70TPS129 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 177.8 |
| Outer Diameter (mm) | 266.7 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 177,8 mm |
| D | 266,7 mm |
| r max | 3,2 mm |
| d1 | 180,8 mm |
| C | 66,675 mm |
| D1 | 251,62 mm |
| E | 206,4 mm |
| H | 242,9 mm |
| R | 206,38 mm |
| Weight | 12,7 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.