| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7216CDB/GHP4 |
| Size (mm) | 80x140x52 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 80 |
| Outer Diameter (mm) | 140 |
| Width (mm) | 52 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 80 mm |
| D | 140 mm |
| B | 52 mm |
| C | 52 mm |
| Angle (α) | 15 ° |
| Weight | 1,39 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.