| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7219A5TRSU |
| Size (mm) | 95x170x32 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 95 |
| Outer Diameter (mm) | 170 |
| Width (mm) | 32 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 95 mm |
| D | 170 mm |
| B | 32 mm |
| C | 32 mm |
| a | 46,9 mm |
| d1 | 107 mm |
| r min. | 2,5 mm |
| r1 min. | 1,5 mm |
| D1 | 158 mm |
| D2 | 163 mm |
| Weight | 2,634 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 127 000 kN |
| Basic static load rating (C0) | 107 000 kN |
| (Grease) Lubrication Speed | 7 200 r/min |
| (Oil) Lubrication Speed | 11 100 r/min |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.