| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7220 BDB |
| Size (mm) | 100x180x68 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 100 |
| Outer Diameter (mm) | 180 |
| Width (mm) | 68 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 100 mm |
| D | 180 mm |
| B1 | 68 mm |
| Angle (α) | 40 ° |
| a | 152,3 mm |
| Weight | 7,24 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.