| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7228 BDF |
| Size (mm) | 140x250x84 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 140 |
| Outer Diameter (mm) | 250 |
| Width (mm) | 84 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 140 mm |
| D | 250 mm |
| B1 | 84 mm |
| Angle (α) | 40 ° |
| a | 121,6 mm |
| Weight | 19,9 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.