| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7240 BDF |
| Size (mm) | 200x360x116 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 200 |
| Outer Diameter (mm) | 360 |
| Width (mm) | 116 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 200 mm |
| D | 360 mm |
| B1 | 116 mm |
| Angle (α) | 40 ° |
| a | 176,9 mm |
| Weight | 57,64 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.