| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7268 B |
| Size (mm) | 340x620x92 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 340 |
| Outer Diameter (mm) | 620 |
| Width (mm) | 92 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 340 mm |
| D | 620 mm |
| B | 92 mm |
| C | 92 mm |
| a | 248 mm |
| Weight | 126 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 715 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1080 kN |
| (Grease) Lubrication Speed | 700 r/min |
| (Oil) Lubrication Speed | 1000 r/min |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.