| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7272B |
| Size (mm) | 360x650x95 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 360 |
| Outer Diameter (mm) | 650 |
| Width (mm) | 95 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 360 mm |
| D | 650 mm |
| B | 95 mm |
| C | 95 mm |
| a | 259,4 mm |
| r min. | 6 mm |
| r1 min. | 3 mm |
| Da | 609 mm |
| ra max. | 5 mm |
| da | 404 mm |
| Weight | 140 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 600 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1150 kN |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.