| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7284A |
| Size (mm) | 420x760x109 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 420 |
| Outer Diameter (mm) | 760 |
| Width (mm) | 109 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 420 mm |
| D | 760 mm |
| B | 109 mm |
| C | 109 mm |
| a | 224,8 mm |
| r min. | 7,5 mm |
| r1 min. | 4 mm |
| Da | 709 mm |
| ra max. | 6 mm |
| da | 475 mm |
| Weight | 228 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 775 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1620 kN |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.