| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 7300 ADF |
| Size (mm) | 10x35x22 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 10 |
| Outer Diameter (mm) | 35 |
| Width (mm) | 22 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 10 mm |
| D | 35 mm |
| B1 | 22 mm |
| Angle (α) | 25 ° |
| a | 2 mm |
| Weight | 0,108 Kg |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.