| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 786/772 |
| Size (mm) | 104.775x180.975x47.625 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 104.775 |
| Outer Diameter (mm) | 180.975 |
| Width (mm) | 47,625 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 104,775 mm |
| D | 180,975 mm |
| T | 47,625 mm |
| B | 48,006 mm |
| C | 38,1 mm |
| R | 6,4 mm |
| r | 3,3 mm |
| a | 39,1 mm |
| Da | 160 mm |
| db | 113 mm |
| da | 128 mm |
| Db | 172 mm |
| Weight | 4,65 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 258 kN |
| Basic static load rating (C0) | 375 kN |
| Calculation factor (e) | 0,39 |
| Calculation factor (Y0) | 0,86 |
| Calculation factor (Y1) | 1,6 |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.