| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 80385/80325 |
| Size (mm) | 431.8x533.4x46.038 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 431.8 |
| Outer Diameter (mm) | 533.4 |
| Width (mm) | 46,038 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 431,8 mm |
| D | 533,4 mm |
| T | 46,038 mm |
| B | 46,038 mm |
| C | 34,925 mm |
| R | 3,3 mm |
| r | 3,3 mm |
| a | 69,3 mm |
| Da | 511 mm |
| db | 447 mm |
| da | 458 mm |
| Db | 521 mm |
| Weight | 20,8 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 580 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1380 kN |
| Calculation factor (e) | 0,31 |
| Calculation factor (Y0) | 1,1 |
| Calculation factor (Y1) | 2 |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.