| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 81134TN |
| Size (mm) | 170x215x34 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 170 |
| Outer Diameter (mm) | 215 |
| Width (mm) | 34 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 170 mm |
| D | 215 mm |
| H | 34 mm |
| d1 | 213 mm |
| r1 min. | 1,1 mm |
| r2 min. | 1,1 mm |
| B | 10 mm |
| D1 | 172 mm |
| Dw | 14 mm |
| da min. | 209 mm |
| Da max. | 176 mm |
| ra max. | 1,1 mm |
| Weight | 2,4 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 285 kN |
| Basic static load rating (C0) | 1340 kN |
| Fatigue load limit (Pu) | 118 |
| Reference speed | 800 r/min |
| Limiting speed | 1600 r/min |
| Minimum load factor (A) | 0,14 |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.