| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 88900/88128 |
| Size (mm) | 228.6x327.025x52.388 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 228.6 |
| Outer Diameter (mm) | 327.025 |
| Width (mm) | 52,388 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 228,6 mm |
| D | 327,025 mm |
| T | 52,388 mm |
| B | 49,212 mm |
| C | 34,925 mm |
| R | 6,4 mm |
| r | 3,3 mm |
| a | 67 mm |
| Da | 302 mm |
| db | 242 mm |
| da | 260 mm |
| Db | 315 mm |
| Weight | 12,7 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 445 kN |
| Basic static load rating (C0) | 840 kN |
| Calculation factor (e) | 0,48 |
| Calculation factor (Y0) | 0,68 |
| Calculation factor (Y1) | 1,2 |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.