| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 89313-TV |
| Size (mm) | 65x115x30 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 65 |
| Outer Diameter (mm) | 115 |
| Width (mm) | 30 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 65 mm |
| D | 115 mm |
| T | 30 mm |
| D1 | 67 mm |
| d1 | 115 mm |
| rmin | 1,1 mm |
| m | 1,33 kg / Weight |
| Ca | 194000 N / Dynamic load rating (axial) |
| C0a | 670000 N / Static load rating (axial) |
| Cua | 58000 N / Fatigue limit load |
| nG | 3200 1/min / Limiting speed |
| nB | 1330 1/min / Reference speed |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.