| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 89315-TV |
| Size (mm) | 75x135x36 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 135 |
| Width (mm) | 36 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 75 mm |
| D | 135 mm |
| T | 36 mm |
| D1 | 77 mm |
| d1 | 135 mm |
| rmin | 1,5 mm |
| m | 2,23 kg / Weight |
| Ca | 290000 N / Dynamic load rating (axial) |
| C0a | 1010000 N / Static load rating (axial) |
| Cua | 92000 N / Fatigue limit load |
| nG | 2750 1/min / Limiting speed |
| nB | 1080 1/min / Reference speed |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.