| Name | Value |
|---|---|
| Bearing number | 89315TN |
| Size (mm) | 75x135x36 |
| Brand | MBY |
| Bore Diameter (mm) | 75 |
| Outer Diameter (mm) | 135 |
| Width (mm) | 36 |
| Name | Value |
|---|---|
| d | 75 mm |
| D | 135 mm |
| T | 36 mm |
| d1 | 135 mm |
| B | 12,5 mm |
| D1 | 77 mm |
| Dw | 11 mm |
| Weight | 2,23 Kg |
| Weight | 0,97 Kg |
| Basic dynamic load rating (C) | 284,8 kN |
| Basic static load rating (C0) | #VALUE! kN |
| (Oil) Lubrication Speed | 2 600 r/min |
Wanting more information about MBY? Contact us now! Tell us your need and we will contact with you within 24 hours.