Bearing HR32028XJ
Bearing HR32028XJ images
From: Tapered Roller Bearings
Tapered Roller Bearings Bearing HR32028XJ Related parameters
Name Value
Bearing number HR32028XJ
Size (mm) 140x210x45
Brand MBY
Bore Diameter (mm) 140
Outer Diameter (mm) 210
Width (mm) 45
Bearing dimensions and specification
Name Value
d 140 mm
D 210 mm
T 45 mm
B 45 mm
C 34 mm
a 46,6 mm
r min. 2,5 mm
r1 min. 2 mm
da min. 155 mm
Da min 189 mm
Da max. 200 mm
db max. 152 mm
Db min. 202 mm
ra max. 2 mm
rb max. 2 mm