Bearing HR32064XJ
Bearing HR32064XJ images
From: Tapered Roller Bearings
Tapered Roller Bearings Bearing HR32064XJ Related parameters
Name Value
Bearing number HR32064XJ
Size (mm) 320x480x100
Brand MBY
Bore Diameter (mm) 320
Outer Diameter (mm) 480
Width (mm) 100
Bearing dimensions and specification
Name Value
d 320 mm
D 480 mm
T 100 mm
B 100 mm
C 74 mm
a 104,5 mm
r min. 5 mm
r1 min. 4 mm
da min. 347 mm
Da min 430 mm
Da max. 462 mm
db max. 350 mm
Db min. 461 mm
ra max. 4 mm
rb max. 3 mm